Alexandrite Pro-U seans aralıkları ne kadardır?

Alexandrite Pro-U seans aralıkları ne kadardır?

Alexandrite Pro-U seans aralıkları ne kadardır?

Alexandrite Pro-U lazer epilasyonu, cildinize yoğun ışık ışınları göndererek, saç köklerinin ısınmasını sağlar. Bu ısı sayesinde saç kökleri tahrip olur ve saçların tekrar çıkması engellenir. Ancak her saç telinin büyüme döngüsü farklı olduğu için, tamamen kalıcı sonuçlar elde etmek için birkaç seans gerekebilir.

Alexandrite Pro-U lazer epilasyon seansları genellikle 4 ila 6 hafta aralıklarla yapılır. Bu, saç foliküllerinin büyüme döngüsünün tamamlanması için yeterli süre verilmesini sağlar. Ayrıca, her seans arasında saçların uzamasına izin vermek de gerekir, çünkü lazer epilasyon sadece aktif büyüme dönemindeki saç köklerini etkiler.

Seans aralıklarındaki süreyi uzatmak, epilasyonun etkinliğini azaltabilir ve sonuçların daha uzun sürede elde edilmesine neden olabilir. Ancak, seanslar arasındaki süreyi kısaltmak da cildinizi zararlı ışınlara maruz bırakabilir ve tahrişe neden olabilir. Bu nedenle, seans aralıkları herkes için farklı olabilir ve en iyi sonuçları almak için uzman  doktorlarımız ile konuşmak en iyisidir.