Dolgu kaç günde oturur?

Dolgu kaç günde oturur?

Dolgu kaç günde oturur?


Elde edilen dolgunun oturma süresi, kullanılan dolgu malzemesine, dolgunun yapısına ve uygulama bölgesine bağlı olarak değişebilir. Dolgular genellikle, uygulama sonrası ilk birkaç gün içinde bir miktar oturur, ancak tam olarak yerleşmeleri birkaç hafta sürebilir.

Örneğin, hyaluronik asit bazlı dolgular genellikle uygulama sonrası 1-2 gün içinde bir miktar oturur ve 1-2 hafta içinde tam olarak yerleşir. Bu süre zarfında, dolgunun alındığı bölgede hafif şişlik, kızarıklık veya hassasiyet olabilir. Bu durumlar genellikle 1-2 gün içinde kaybolur.

Kalıcı dolgular, diğer dolgu malzemelerine göre daha uzun sürede oturabilirler. Bu dolgular, uygulama sonrası ilk birkaç gün içinde bir miktar oturabilir ve tam olarak yerleşmeleri 2-3 ay sürebilir. Bu süre zarfında, dolgunun alındığı bölgede hafif şişlik, kızarıklık veya hassasiyet olabilir.

Dolguların oturması süreci, kişiden kişiye değişebilir ve dolgunun uygulandığı bölgeye, dolgunun hacmine ve kalınlığına göre değişiklik gösterir. Dolgunun oturması için verilen süre tamamen dolgunun niteliğine ve uygulama bölgesine göre belirlenir. Ayrıca dolgunun oturması için iyileşme sürecine de uyulması gerekmektedir.

Ancak, dolgunun oturması süreci hakkında daha fazla bilgi için dolgu uygulamasını gerçekleştirecek olan uzman doktorumuzla konuşmak her zaman en iyisidir. Uzman, dolgunun oturması ve iyileşme süreci hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilir ve herhangi bir sorun veya komplikasyon durumunda yardımcı olabilir.iletişim için arayınız: (0242) 316 3566