Nd-YAG lazer ile epilasyon yapmak ne kadar süre alır?

Nd-YAG lazer ile epilasyon yapmak ne kadar süre alır?

Nd-YAG lazer ile epilasyon yapmak ne kadar süre alır?

Nd-YAG lazer, uzun dalga boyuna sahip bir lazer türüdür ve derin dokulara nüfuz edebilme özelliğiyle bilinir. Bu nedenle, derin tüy köklerine ulaşmak için tercih edilir ve koyu tenli kişilerde de kullanılabilir. Nd-YAG lazer epilasyonu, diğer lazer epilasyon yöntemleri gibi, istenmeyen tüylerin yok edilmesinde kullanılır.

Nd-YAG lazer epilasyonu yaparken, uygulama alanının büyüklüğüne, tüylerin yoğunluğuna ve kalınlığına göre seans süresi değişebilir. Genellikle, küçük bir alan olan üst dudak veya çene bölgesi gibi bir bölgenin lazer epilasyonu yaklaşık 15-20 dakika sürerken, büyük bir alan olan bacaklar veya sırt gibi bölgelerin lazer epilasyonu 60-90 dakika sürebilir.

Ayrıca, Nd-YAG lazer epilasyonunun kalıcı sonuçlar vermesi için birkaç seans gerektiği unutulmamalıdır. Seansların arasındaki süre de, uygulama yapılan bölgenin özelliklerine bağlı olarak değişebilir. Genellikle, yüz bölgesindeki seanslar 4-6 hafta aralıklarla yapılırken, vücudun diğer bölgelerindeki seanslar 6-8 hafta aralıklarla yapılır.

Sonuç olarak, Nd-YAG lazer epilasyonunun süresi, uygulama yapılan bölgenin büyüklüğüne, tüylerin yoğunluğuna ve kalınlığına, ayrıca kaç seans gerektiğine bağlı olarak değişebilir. Ancak genellikle, seans süresi 15-90 dakika arasında değişmektedir.