Dudak botoksu öncesi ve sonrası

Dudak botoksu öncesi ve sonrası

Dudak botoksu öncesi ve sonrası?

Dudak botoksu, dudakların üst kısmındaki kasların botulinum toksini adı verilen bir madde ile etkisiz hale getirilmesiyle gerçekleştirilen bir kozmetik işlemdir. İşlem genellikle, dudakların üst kısmındaki ince çizgilerin azaltılması ve dudakların daha dolgun ve genç görünmesi için uygulanır. İşlemin öncesi ve sonrası hakkında bilmeniz gerekenler şunlardır:

Öncesi:

  1. Uzman doktorlarımızla görüşün: Dudak botoksu yaptırmadan önce, işlem hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bir doktorlarımızla görüşmeniz önerilir. Ayrıca, dudak botoksu işlemi için uygun olup olmadığınızı da belirlemek için bir ön değerlendirme yapılabilir.
  2. İşlem öncesi hazırlıklar: Dudak botoksu öncesinde, doktorunuz size işlem hakkında bilgi verecek ve işlem öncesi hazırlıklar hakkında talimatlar verecektir. İşlem öncesi bazı ilaçları, kan inceltici ilaçları ve aspirin gibi kanamayı artıran ilaçları kullanmamanız gerektiği de dahil olmak üzere belirli talimatlar verilebilir.
  3. İşlem sırasında neler olacak: İşlem sırasında, dudaklarınıza enjekte edilecek olan botulinum toksini çözeltisi, ince bir iğne yardımıyla dudakların üst kısmındaki belirli kaslara enjekte edilir. İşlem genellikle 10-15 dakika sürer ve acı hissi minimaldir.

Sonrası:

  1. İyileşme süreci: Dudak botoksu sonrası, dudaklarınızda hafif bir şişlik, kızarıklık veya hassasiyet olabilir. Ancak genellikle bu semptomlar hafiftir ve birkaç gün içinde kaybolurlar.
  2. İşlemin etkisi: Dudak botoksu etkisi genellikle 3-4 ay sürer ve sonrasında tekrarlanması gerekir. Ancak botulinum toksininin etkisi kişisel faktörlere bağlı olarak değişebilir ve dudak botoksu yaptıran kişilerde etki süresi daha uzun veya daha kısa olabilir.
  3. Öneriler: Dudak botoksu sonrası, doktorunuzun size verdiği talimatları takip etmeniz önemlidir. Bu talimatlar, işlem sonrası iyileşme süreci, diğer ilaçlarla etkileşim ve işlem sonrası dudak bakımı hakkında bilgilendiriliceksiniz,talimatlara uymanız önerilir.Sonuç olarak dudak botoksu uygulaması sonrası dudaklarınızda hemen fark edilebilir bir değişiklik gözlemleyebilirsiniz. Tedavinin etkisi, uygulamadan hemen sonra başlar ve yaklaşık 2 hafta boyunca devam eder. Bu süre zarfında, dudaklarınızın daha dolgun ve pürüzsüz olduğunu fark edeceksiniz.iletişim için arayınız: (0242) 316 3566